‹ Atgal

1000 Vilties kilometrų

Sekmadienio,  liepos 2-osios,  vakarą,   nebodami  nepalankaus oro, įveikę  didelį ir sudėtingą  kelią,  grįžo  paramos  Šv.  Pranciškaus onkologijos centrui žygio „1000 Vilties kilometrų“   dalyviai – motociklininkai.  Klaipėdos Šv.  Pranciškaus Asyžiečio koplyčioje jiems buvo įteiktos padėkos – kalendoriai,  kuriuose   metai skaičiuojami  ne įprastai,  bet nuo  šio žygio  2017 m. liepos 1 d. iki 2018 m. liepos mėn. – būsimo žygio.  Po to jų laukė  virta ant laužo sriuba,  kuria pasistiprinę   pamiršo  visą nuovargį ir nedėkingą orą…

Didžiulis būrys savanorių motociklininkų šių metų liepos 1-2 d., paramos žygyje  dalyvavo jau 8-ą  kartą. Žygis  tęsėsi per Lietuvos miestus ir miestelius.  Šiemet akcijos dalyviai aplankė Plungę, Telšius, Šiaulius, Uteną, Molėtus,  Vilnių, Alytų, Marijampolę, Šakius, Tauragę. Pagrindinis žygio tikslas – rinti aukas,  nešti vilties žinią ir  skleisti informaciją apie Šv. Pranciškaus onkologijos centro veiklą Klaipėdoje,  kuriame teikiamos nemokamos dvasinės,  psichosocialinės  ir sveikatinimo  paslaugos onkologiniams ligoniams ir jų artimiesiems iš visos Lietuvos.  Starto ir finišo vieta, kaip ir kasmet,  buvo  Šv. Pranciškaus onkologijos centras, Savanorių g. 4,  Klaipėda.

Daugiau kaip 100 žmonių keliavo  motociklais dvi dienas, per kurias nuvažiavo 1000 km aplink Lietuvą su vieningu  MEILĖS, GĖRIO, RAMYBĖS ir VILTIES pulsu širdyje. Jie  žygio metu rinko  aukas Šv. Pranciškaus onkologijos centrui, bendravo  su miestelių bendruomenėm, atidavė  visą savo širdį ir jėgas, tam, kad jų žinia kuo plačiau būtų išgirsta.  Nepaprasta dovana žygio dalyviams motociklininkams buvo šeštadienio vakare Vilniaus Šv. Pranciškaus Asyžiečio (Bernardinų) bažnyčioje  įvykęs susitikimas,  nuoširdus pokalbis  ir bendravimas  su  J. E. prezidentu Valdu Adamkumi.

„Be galo didžiuojamės  šiais žmonėmis,  kurie savo kasdieniniais ir laisvalaikio darbais puošia mūsų šalį, ją stiprina ir daro geresne, nešdami begalinį gerumą savo širdyse. Ši Klaipėdos ir visos Lietuvos motociklininkų bendruomenė nepriklauso jokiems klubams, neturi jokios hierarhijos, juos vienija tiesiog, geri darbai ir kelias.  Motociklininkų bendruomenės darbais  ypač džiaugiasi Šv. Pranciškaus onkologijos centras,  ligoniai ir vaikai, tai suteikia  didelį  džiaugsmą patiems akcijos dalyviams.  Juk dėl to kas svarbu,  kas yra gera, gražu,  galima nuvažiuoti tūstančius kilometrų, paaukoti savo laiko ir  lėšų  tam,  kad nors maža dalelyte galėtume prisidėti prie gerumo, pagalbos tiems, kuriems jos labai reikia“.- pasakoja žygio  organizatorė ir koordinatorė  Asta Mačiulaitienė”.   Žygio metu surinkta  apie 4,4 tūks.  eurų parama  Šv. Pranciškaus onkologijos centro veiklai.  Nuoširdžiai dėkojame motociklininkams savanoriams, o ypač  žygio  organizatoriams ir koordinatoriams Astai ir Vytautui Mačiulaičiams.

                                                                                                                                                                                                                                                              Parengė Nijolė Raudytė

Paramos  žygio rėmėjai:

UAB LOGATMA;  UAB FINARIMA;  UAB P. VARKOJIS IR KOMPANIJA;  UAB ISPRO;  IĮ SERVA CONSTRUCTIONS;  AB LYAGRA