‹ Atgal

Dokumentinio filmo „Trokštu gyventi“ pristatymas

Gruodžio 4 d., trečiadienį, 17.00 val. Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešojoje bibliotekoje (Turgaus g. 8)

vyks dokumentinio filmo „Trokštu gyventi“ pristatymas. Renginyje dalyvaus: filmo režisierė Dalia Kanclerytė; Kretingos dienos veiklos centro vadovė Birutė Viskontienė; Klaipėdos Šv. Pranciškaus onkologijos centro direktorė Aldona Kerpytė ir brolis Bernardas Belickas. Renginio metu vyks gerumo akcija, galėsite paaukoti Klaipėdos Šv. Pranciškaus onkologijos centrui.

Šiuo renginiu biblioteka baigia trijų filmų retrospektyvą ir gerumo akciją. Spalio mėnesį buvo parodytas filmas „Pakūta mano meilė“, lapkritį kvietėme susipažinti su filmu „Sugrįžimas“. Visi šie  režisierės D. Kanclerytės sukurti filmai sulaukė didelio susidomėjimo, jie buvo rodomi ne tik Lietuvoje, bet ir Kanadoje, Vokietijoje, Anglijoje, JAV, Belgijoje, Prancūzijoje.

Filmai kviečia į susitaikymą, atsigręžti į gėrį, grožį, į save ir į savo artimą, moko priimti kančią,  patikėti, kad kančia nesulaužo žmogaus, bet, priešingai, padeda jam dvasiškai augti, keistis, tobulėti.

Filmas „Trokštu gyventi“ – tarsi savotiškas testamentas kiekvienam žmogui, kuriuo įpareigojama branginti gyvenimo akimirkas, pasinerti į būties pilnatvę. Tai palangiškės Almos istorija, kuri mirties akivaizdoje pasirinko džiaugsmingą buvimą. Pasirinko gyventi godžiai, intensyviai ir aistringai. Šis  filmas nėra apie išeinančiuosius. Jie neabejotinai lieka kartu su tais, kuriuos pažinojo ir su kuriais buvo kartu. „Ką Alma padarė atėjusi į mano gyvenimą? Ji sustiprino mane, išmokė nebijoti mirties. Ji kalba apie tai ir filme, ji išmoko pati gyventi su savo bėda ir mirties akivaizdoje mus mokė džiaugtis gyvenimu“, – pasakoja režisierė D. Kanclerytė.

Loreta Liutkutė,

Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos

Suaugusiųjų aptarnavimo ir informacijos skyriaus vedėja.