‹ Atgal

Grožio pamokėlės moterims

IMG_6558

Kosmetologė Loreta Valiukienė

Kosmetologė Loreta Valiukienė

Nors visuose mūsų gyvenimo reikaluose mes visuomet dalyvaujam kūniškai, panašiai kaip nepastebime oro, kuriuo kvėpuojame, kol jo nepritrūkstame, taip ir mūsų kūnas kaip objektas yra nepastebimas (jis yra neįsisąmoninamas) kol kažkas nepasikeičia. Tokių pokyčių priežastimi gali tapti vėžio liga. Jo gydymas dažniausiai sukelia fizinius pokyčius ir atkreipia dėmesį į savąjį kūną dažnai su nerimu dėl išvaizdos ir baime prarasti moterišką grožį.  Daugumai moterų po operacijos tenka vėl „atrasti save” – pamatyti savyje gyvybingą, patrauklią, stiprią ir moterišką asmenybę”  (Klinikinė psichologė Asta Libikienė).                                                               

Kosmetologė Katerina Zaburė

Kosmetologė Katerina Zaburė

 Sausio 20 d. pristatytas naujas Šv. Pranciškaus onkologijos centro leidinys „Kaip gyventi su vėžio liga”. Leidinyje  savo istorijomis pasidalijo onkologinę ligą išgyvenusios Daiva ir Rasa, „Veido priežiūros ir grožio pamokėlę“ pateikė kosmetologė Loreta Valiukienė, „Skarelių pamokėles“ – dizainerės Rasa Rojienė ir Loreta Tallat Kelpšienė.  Leidinio išleidimą rėmė Lietuvos ir Šveicarijos bendradarbiavimo programa.

Leidinio pristatymo metu vyko pokalbis apie tai, kad moterims, patyrusioms laikiną šalutinį chemoterapijos ar  radioterapijos poveikį (netekus plaukų, antakių, blakstienų, atsiradus patinimams ar dėmelėms po akimis ir kt.) pasitelkiant tinkamas kosmetikos priemones, galvos apdangalus, ką tik ataugusių plaukų šukuosenas bei spalvą, visuomet galima atrodyti geriau, o tuo pačiu jaustis sveikiau.  Renginyje klaipėdietės kosmetikos specialistės Loreta Valiukienė ir Katerina Zaburė konsultavo ir demonstravo  kaip tinkamai naudoti kosmetikos priemones, kaip atskleisti  ir tik nežymiai paryškinti įgimtus gražiausius veido bruožus ir kt. Susirinkę turėjo galimybę stebėti kruopštų  ir ypatingai profesionalų kosmetologių darbo procesą bei  pasidžiaugti ryškiais „pokyčiuose“ dalyvavusių moterų išvaizdos pasikeitimais.

Tikimės, kad ir ateityje, kaip savanorėms talkinant Klaipėdos kosmetologėms,  Šv. Pranciškaus onkologijos centre  pastoviai vyksiančios „Grožio pamokėlės“ bus ypač naudingos vėžio ligą išgyvenusioms moterims.