‹ Atgal

JUDĖK PIRMYN SU VILTIMI! – 2014

Šių metų gegužės 24 dieną Rudaičiuose (Klaipėdos rajonas) ketvirtą kartą startuos Baidarių ir dviračių kasmetinis renginys „Judėk pirmyn su Viltimi!“, kuris tapo vienu iš pagrindinių „Vilties bėgimo“ solidarumo su onkologiniais ligoniais šaukliu.

Renginį organizuoja Klaipėdos Rotary Klubas „Concordia 1826“ ir gausus būrys talkininkų. Pagrindinis šio maratono tikslas ir uždavinys – aukų rinkimas Klaipėdos Šv. Pranciškaus onkologinio centro išlaikymui, kur visos paslaugos ligoniams ir jų artimiesiems yra teikiamos nemokamai. Greta šio kilnaus tikslo mums yra svarbus ir žmonių pilietiškumo ugdymas, gerumo skatinimas, turiningas ir prasmingas laisvalaikio praleidimas pavasarinėje gamtoje, baidarininkų bei dviratininkų komandų varžybos. Šios varžybos prieinamos ne vien profesionaliems sportininkams, bet ir paties įvairiausio fizinio pasirengimo eiliniams žmonėms – tiek susibūrusiems į komandas, tiek ir startuosiantiems pavieniui. Ralio devizas – olimpinis: svarbu dalyvauti. Tikimasi, kad į šias varžybas susirinks nemažai Klaipėdos rajono, uostamiesčio bei visos Lietuvos gyventojų, pritariančių kilnioms šio renginio idėjoms. Turėsime puikią progą ne tik smagiai pasivaržyti tarpusavyje, bet ir  susipažinti su bendraminčiais,  pakvėpuoti grynu oru kartu su savo šeimos nariais ir draugais.

Klaipėdos rajono vandens sporto ir turizmo klubo „Prie Žvelsos“ vadovas Artūras Daniusevičius ir  šio maratono idėjos autorius, nenuilstantis vandens sporto organizatorius, Rotary Klubo „Concordia 1826“ narys Gintautas Rusteika kartu su visais savo bendraminčiais tikisi, kad dalyviai ne tik prasmingai praleis laiką, bet ir savo aukomis nuoširdžiai prisidės prie minėto Klaipėdos Šv. Pranciškaus onkologinio centro išlaikymo. Pasibaigus renginiui, visos aukos bei dalyvių starto mokesčiai bus perduoti šio centro gyvavimu besirūpinantiems broliams vienuoliams, kurie vakare atvyks į maratono nugalėtojų apdovanojimus.

Renginys prasidės šeštadienį gegužės 24-ąją 9.00 val. dalyvių bei žiūrovų registracija bei starto mokesčiu  rinkimu Senvagės aikštėje (Rudaičių kaimas prie Minijos upės, kelio Vėžaičiai – Lapiai 4 km. Ten pat vyks ir įsikūrimas stovyklavietėje. Maratono atidarymas – 11.00 valandą. Programoje – trijų rūšių varžybos:

1. Baidarių ralis ir 17 kilometrų orientacinės varžybos maršrutu Baubliai – Senvagė (starto mokestis – 25 Lt).

2. 25 km dviračių maratonas neišpasakytai gražiomis vietovėmis, maršrutu Senvagė – Rudaičiai – Mikoliškiai – Pikteikiai – Senvagė (starto mokestis – 25 Lt).

3. 32 km baidarių maratonas maršrutu „Kartena – Senvagė“ (starto mokestis – 25 Lt).

4. 20 km Dviračių maratonas (vieškelis) (starto mokestis – 25 Lt).

Visų varžybų pradžia 12.00 val.

Pasibaigus maratonams ir paaiškėjus nugalėtojams, 16.00 val. visi dalyviai ir žiūrovai bus pakviesti pasistiprinti ant laužo liepsnos išvirta kareiviška koše ir žuviene; norintieji galės pasivaržyti tinklinio ir kvadrato varžybose, pasigrožėti didžiuliu oro balionu, pabendrauti. Juk dažnas mūsų kokiu nors būdu – asmeniškai ar per savo artimuosius – esame patyrę kurios nors onkologinės ligos negandas. Tai ir yra svarbiausia motyvacija dalyvauti dvasinės paramos centro statybų eigoje. Pranciškonų brolio Benedikto praėjusiais metais pasakytais žodžiais tariant, gali nutikti ir taip, kad, prabėgus metams, ne vienas klaipėdietis paklaus savęs: „O kur aš buvau, kodėl nedalyvavau šiame maratone, kodėl neaukojau?“. 19.00 val., po apdovanojimų ir vienuolių padėkos bei aukų perdavimo ceremonijos prasidės koncertas – bendra vakaronė. Dar vėliau – mūsų visų laukia naktis prie laužo ir įspūdingas vidurnakčio fejerverkas.

Praėjusiais, 2013 metais tokio renginio metu jame dalyvavo apie tris šimtus baidarininkų ir dviratininkų. Visi jie  aukų „kasą“ papildė 6,5 tūkstančio litų. Visa ši suma buvo paskirta Klaipėdos Šv. Pranciškaus onkologinio centro statybai.

Taigi, ir šiais metais „įmūrykime“ savo simbolinę plytą į šio statinio kuorus.

Rotary klubo „Concordia 1826“ prezidentas Arūnas Burkšas pabrėžia, kad „nuo pirmųjų savo žingsnių mūsų rotariečiai žygiuoja kartu su Šv. Pranciškaus onkologijos centro kūrėjais, stengdamiesi padėti, palengvinti dalią tų, kam nepavydi niekas… Partnerystės sutarties pasirašymas su šiuo Onkologijos Centru, aukų rinkimas mūsų inauguracijos šventėje, metodinės medžiagos sergantiesiems ir jų artimiesiems atsiradimas buvo klubo tiksliniai projektai. Dabar mes su entuziazmu įsiliejome į VILTIES projektą. Tikiu, kad sudėtine „Vilties bėgimo“ dalimi tapęs projektas „Judėk pirmyn su Viltimi“ išaugs iki tokių aukštumų, kad savo turiniu ir forma bus visapusiškai teisingas projektas padėsiantis lengviau siekti Šv. Pranciškaus onkologijos centro sėkmingo gyvavimo tikslų.“

Detali informacija apie šį renginį yra tinklapyje  www.rotary-concordia.lt. Kontaktinis asmuo – Raimonda Tarvainytė (tel. 8 683 55583; el.p.: minijossenvage@gmail.com.

Dalyvio mokestis gali būti sumokamas grynais dalyvavimo dieną arba pervedamas į sąskaitą LT54 5016 3000 1400 0129 (Klaipėdos kredito unija, Klaipėdos  Rotary klubas „Concordia 1826“, Jono g. 4, Klaipėda; įmonės kodas 302525398).

Savanoriškų aukų suma neribojama.