‹ Atgal

Kaip matematika suteikia galimybę kūrybos laisvei?

Kūrybinis procesas leido labiau pažinti save: ,,Abi esam konkrečios. [...] Gali nuskambėti gan keistai, tačiau dailės terapija man primena matematikos funkciją. Kuri yra sudaryta iš:

-          nežinomų skaičių (mūsų neįvardintų jausmų, emocijų);

-          pliusų (gautų nematerialių dovanų);

-          minusų (ką mes padovanojame kitiems);

-          skliaustų (tai mūsų šarvai);

-          daugybos (kuomet savo džiaugsmu pasidaliname su kitais, tai pas mus jis padvigubėja);

-          dalybos (pasidalinus su kitu savo kokiu nors skausmu jis turi polinkį sumažėti);

-          ir visą šią formulę apgaubia šaknies ženklas (tai mūsų giliai, giliai užslėpti jausmai, kuriems neleidžiam iškilti į paviršių).

Su kiekvienu veiksmu mes vis artėjame prie galutinio šios lygties veiksmo – šaknies. Mes galime išspręsti šią lygtį ištraukti šaknį ir gauti šios lygties rezultatą.

Šios terapijos dėka mes vis labiau judame lygties rezultato link“ (I.)

,,Šio užsiėmimo metu turėjome priklijuoti nedidelį paveiksliuką, o likusią lapo dalį užpildyti dažais. Atrodo paprasta tuščio lapo dalį užpildyti, kuomet jau piešinio viduryje yra dalis piešinio. Tačiau iššūkiu tampa kai reikia nuplėšti šį paveiksliuką, sunku gi atsikratyti dalies savo piešinio, kuomet viskas idealiai tinka ir vietoj tos tuščios vietos sukurti kažką naujo. Darant šiuos pokyčius viduje vyksta taip pat nuostabūs pokyčiai, analizuodami save patys atrandam atsakymus į savo klausimus. Tai nuostabu, tiesiog nereikia bijoti atverti šių paslaptingų durų.“ (R.) Rasti išeitį, idėją, ką keisti situacijoje nėra lengvas uždavinys, vis dėlto, kai apima neviltis dėl neišsipildžiusių svajonių ir norisi ,,saulės, smėlio karšto [...] galima pasikabinti ,,virtuvėje užuolaidas su saulutėmis (M.)“; bandyt susidraugauti su violetine spalva, nors ji ir primena iš vaikystės stikliukų mėgėjas moteris (I.)“; ,,kai geležinis laistytuvas [...] per sunkus“ galima į pagalbą sode pakviesti vyrą ir pasakyti, kad ,,reikia varpyti“ (V.). Viena užsiėmimo dalyvė atviravo: ,,pasidalinimo metu vos nesusidraugavau su Marta (vardas pakeistas)!“,- o tam laiko dar turime J

 Dėkoju grupės dalyviams, leidusiems pasidalinti savo mintimis ir darbais.

Teksto ir nuotraukų autorė Irena Baltiejienė