Dailės terapijos metodai skatina spalvomis ir formomis išreikšti žodžiais sunkiai nusakomus dalykus, slegiančius, užgniaužtus jausmus; padeda pernešti emocijas į kūrinį ir išlaisvinti jas. Meninė veikla leidžia žmogui atskleisti savyje neatpažintas galimybes, talentus, atrasti naujus problemos sprendimo būdus, pasisemti stiprybės.

Tai laikas sau, kai gali kilti ne tik klausimai sau pačiam, bet gali rastis seniai ieškotas atsakymas į klausimą: ,,kodėl?“ Išgirdus onkologinės ligos diagnozę, kyla įvairiausi klausimai ne tik ligoniui, bet ir jo artimiesiems: kas dabar? Kodėl mano šeimai? Kaip toliau gyventi? Ką galima pakeisti? Nuo ko pradėti? Apima sumišimas, nerimas, baimė, kaltė gėda, pyktis, liūdesys, neviltis… Dažnai onkologiniai ligoniai kalba apie skausmingus įvykius, kurių metu nebuvo išreikštos emocijos, todėl dailės terapija ypač rekomenduojama uždariems, sunkiai bendraujantiems, nedrąsiems žmonėms, kuriems sunku emocijas išreikšti žodžiais.

Atsakymo ieškojimas, ką man reiškia ši liga? – įprasmina viltį. Supratimas, kokią žinią neša liga, tolygu pradėti sveikti. Apie ligą galima kalbėti tik tada, kai gebame susitaikyti su liga: priimti sunkumus kaip dvasinio augimo sąlygas.

Sukeitus suskiemenuoto žodžio ,,LI-GA“ skiemenis vietomis skaitome ,,GA-LI“. Galbūt netikėtai užklupus ligai, dėl gydymo šalutinio poveikio tau ryte sunku  atsikelti iš lovos, reikia daug jėgų ilgesnį laiką išlikti darbingu bei sukaupti dėmesį, reikia daugiau poilsio, daugiau laiko įprastiems darbams ir veiksmams atlikti, esi jautresnis nei buvai iki ligos… Tau sunku susitaikyti su įvairiais pokyčiais ligos metu, tačiau kūrybinio proceso metu, per įvairias dailės terapijos technikas: piešimą, tapymą, lipdymą, klijavimą … TU GALI:

–        spontaniškai išpiešti emocijas – leisti sau ,,verkti“ spalvomis ir formomis,

–        pailsėti nuo varginančių minčių,

–        apie savo kūrybinį darbą papasakoti, taip, kaip to nori,

–        suvokti ryšį tarp savo pasakojimo apie kūrybinį darbą ir savo gyvenimo situacijos,

–        naujai pažvelgti į iškilusias problemas,

–        žodžiu sustiprinti kitą grupės narį,

–        priimti kitų grupės narių palaikymą, paramą, sulaukti supratimo, kalbant apie skausmingus dalykus,

–        džiaugtis bendryste,

–        priimti save tokį, koks esu dabar, ir neatmesti galimybės pasikeisti,

–        rasti vidinių asmenybės resursų pokyčiams įgyvendinti, esamoje gyvenimo situacijoje,

–        išbandyti tai, ko dar nebandei. Nustebinti pats save, kad gali būti kūrybingas!

KAIP VYKSTA UŽSIĖMIMAI?

–       tai 10-12  užsiėmimų ciklas,

–         susitiksime du kartus  per savaitę, trukmė  2-3  val.,

–         per užsiėmimus išgyvenimus paversime piešiniais ar kitais meninės kūrybos produktais,

–         užsiėmimo metu gausite tam tikras užduotis iš anksto žinodami kiek piešimui turite laiko. Kitą laiko dalį skirsime piešinio analizei, tai leis aiškiau suprasti piešinio teikiamą žinią ir atrasti kūrybiškus, naujus sprendimo būdus savo gyvenime,

–         kiekvienas dalyvis nuspręs pats, kiek atsiskleisti, kiek papasakoti apie savo kūrybos darbą,

–         PIEŠTI MOKĖTI NEREIKIA, nes piešinių grožis nėra vertinamas ,,gražu“, ,,negražu“. Svarbiausia yra pats spontaniškos kūrybos procesas ir patiriami išgyvenimai,

–         grupė uždara, joje iki 10 dalyvių.

  SAVĘS PAŽINIMO (PER DAILĖS TERAPIJOS METODUS) užsiėmimus veda Irena Baltiejienė,  sertifikuota meno terapijos  metodų, skirtų psichologiniam konsultavimui, socialiniame-pedagoginiame darbe ir sveikatos apsaugos srityse, specialistė (Maskvos pozityviųjų technologijų ir konsultavimo institutas,  2017 m.)