‹ Atgal

Pramoginio šokio terapija

Pramoginio šokio terapijos vadovė choreografė  Loreta Daujotienė

Pramoginio šokio terapijos vadovė choreografė Loreta Daujotienė

Pramoginio šokio terapijos vadovė choreografė  Loreta Daujotienė  kviečia į pramoginio šokio terapinius užsiėmimus.
Pramoginio šokio terapijatai fizinio poveikio priemonė, padedanti atstatyti sutrikusias organizmo funkcijas endokrininėje sistemoje, psichoemociniame lygyje, motorinėje sistemoje,  esant elgesio sutrikimams ir kt.  Šokio metu poveikį žmogaus organizmui daro muzikos vibracija ir tam tikri judesiai kojomis, pėdomis, rankomis, plaštakomis, klubais. Pramoginio šokio terapija veikia „biofeedback“ principu (biologinio grįžtamojo ryšio principu). Tai yra holistinis gydymo metodas, kai žmogaus organizmui daromas fizinis poveikis ir to pasekoje organizme prasideda pokyčiai. Todėl rezultatams pasiekti reikia: laiko, reguliarių užsiėmimų, nepertraukiamumo.
Antras svarbus poveikis – tai dėmesio sukaupimas. Šokio metu pacientas pamiršta rūpesčius, buvusius įvykius, atideda trumpam verslo planavimą ir pasineria į muzikos ir judesio pasaulį.
Šokio užsiėmimo metu nebereikia būti savo profesijų atstovu – gydytoju, bankininku, advokatu, studentu, nebereikia eiti šeimos nario pareigų – būti mama, tėvu, broliu, močiute, tarsi trumpam pabėgame iš mus supančio ir taisyklėmis įpareigojančio pasaulio, galime būti savimi, laisvai išreikšti savo emocijas. Yra pasakyta, jog šokis – tai mintis, išreikšta kojomis. Pasibaigus šokio užsiėmimui, vėl sugrįžtame į savo verslą, savo šeimą, vėl vykdome savo pareigą, pavedimus, bet jau kitame lygmenyje, viskas darosi lengviau, laisviau, be jokių pastangų, mintyse skamba patikusios muzikos fragmentai. Gatve einame lengvu, skriejančiu žingsniu, šypsomės sau ir aplinkiniams, pastebime žydinčias gėles aplinkui, žaliuojančią žolę, praskrendantį baltą paukštį, girdime rytais paukščių čiulbėjimą, gėrimės saulės nušviestu dangumi, norisi su kiekvienu sutiktuoju pasidalinti savo džiaugsmu, gera nuotaika.
Nėra jokių abejonių, kad nuolatinė įtampa, bloga nuotaika, nepasitenkinimas viskuo, sekinantis darbas, pervargimas, blogas miegas mūsų organizme gali sutrikdyti nervų, fizinės, endokrininės ir psichoemocinės būsenos balansą, ir dėl to gali prasidėti tam tikri neigiami pokyčiai ląstelių lygmenyje, kas ilgainiui pasireiškia tam tikros sistemos sutrikimu. Todėl šokio terapija visais atžvilgiais tinka ir kaip profilaktinė priemonė