‹ Atgal

„Vilties bėgime-2015“ Šv. Pranciškaus onkologijos centrui paaukota 60200 eurų

Maiklo Pearto sūnus Kristoferis Peartas ir  Šv. Pranciškaus onkologijos centro direktorė Aldona Kerpytė

Maiklo Pearto sūnus Kristoferis Peartas ir Šv. Pranciškaus onkologijos centro direktorė Aldona Kerpytė

Gegužės 17 d. Klaipėdoje  viename iš svarbiausių  paramos Šv. Pranciškaus onkologijos centrui projekto „Vilties miestas“ renginių – „Vilties bėgime -2015“-  bėgo ar ėjo daugiau nei  4000 žmonių.  Visų dalyvių, sumokėjusių  pradžios mokestį ir įsigijusių marškinėlius, numerį ar atributikos,   auka yra išties prasminga,  nes ji suteikia galimybę  psichosocialines, sveikatinimo bei dvasines paslaugas onkologiniams ligoniams ir jų artimiesiems Šv. Pranciškaus onkologijos centre teikti nemokamai. Taip yra  ir daugelyje užsienio šalių,  todėl geros valios žmonių, kurie dalyvavo „Vilties bėgime“ ir aukojo,  parama neįkainojama.  Vien tik praėjusiais metais centre  apsilankė 2070 onkologinių  ligonių ir jų artimųjų.  Jiems suteikta beveik 2500 įvairių paslaugų.
Paramos Šv. Pranciškaus onkologijos centrui renginys „Vilties bėgimas-2015“  buvo skirtas  šių metų balandžio 2 d. į Amžinybę   iškeliavusiam pirmajam  po Lietuvos Nepriklausomybės atgavimo Jungtinės Karalystės ambasadoriui mūsų šalyje,   Šv. Pranciškaus onkologijos centro globėjui Maiklui Peartui (Michael  Peart).   M. Pearto sūnus Kristoferis Peartas, vykdydamas savo tėvo prašymą,  Jungtinėje Karalystėje suorganizavo paramos akciją  Šv. Pranciškaus onkologijos centrui   remti (daugiau informacijos: https://www.justgiving.com/Christopher-Peart/) ir surinko  27000 eurų.   Pats Kristoferis Peartas  „Vilties bėgime“  bėgo 10 kilometrų ir pasiekė labai gerą rezultatą – atstumą įveikė per 51 minutę.  Džiugu, kad kartu iš  Didžiosios Britanijos atvyko  jo mama Helena Peart, M.  Pearto seserys Rozmari Perkins (Rosemary Perkins)  ir Telma Doneli (Telma Donnely) su šeimomis bei draugai – Luiza Kimber ( Louise Kimber), Maikas (Mike)  ir Margaretė (Margaret) Balfur (Balfour), Deividas (David) ir Margerita (Margery) Parson  (Pearson), Keitė  Rotvel (Kate Rothwel) ir Endrius Šov (Andrrew Shaw) ir dalyvavo „Vilties bėgime“.

Nuotraukoje: iš kairės - LR premjero patarėjas Antanas Vinkus, br. Benediktas Jurčys OFM,  Deividas Holidėjus, priekyje - Kristoferis Peartas, Luiza  Kimber ir Aldona Kerpytė su svečiais iš Jungtinės Karalystės

Nuotraukoje: iš kairės – LR premjero patarėjas Antanas Vinkus, br. Benediktas Jurčys OFM, Deividas Holidėjus, priekyje – Kristoferis Peartas, Luiza Kimber ir Aldona Kerpytė su svečiais iš Jungtinės Karalystės

Šiais metais  „Vilties bėgimo“ bėgikai  aukojo itin gausiai, įsigydami numerius, marškinėlius, atributiką – surinkta  18200 eurų. Originalią ir kol kas naują paramos rinkimo formą Lietuvoje panaudojo Šv. Pranciškaus onkologijos centro savanoris,  M. Peart bendražygis, buvęs  Jungtinės karalystės atašė Lietuvoje,  Deividas Holidejus (Dawid Holliday). Jis   „Vilties bėgime“ nuėjo 10 kilometrų, o už  kiekvieną šį kilometrą jo draugai paaukojo Šv. Pranciškaus onkologijos centrui po 1000 eurų, tad surinko 10000 eurų.
Įspūdingą ir daug sveikų emocijų sužadinusį siurprizą Šv. Pranciškaus onkologijos centrui šiais metais padovanojo žymi Lietuvos dizainerė Julija Janus.  J. Janus penkioms,  sergančioms onkologine liga  ir jų artimosioms – dukrai, seseriai ar draugei, –  surengė fotosesiją mados fotografės Redos Mickevičiūtės  studijoje Vilniuje. Moterims buvo parinkti ypač stilingi rūbai iš „Julia Janus“ pavasario kolekcijos. Nuotraukos ir režisieriaus Rimanto Navicko sukurtas filmas  apie fotosesiją buvo demonstruojami koncerte „Nuspalvinkime viltį“. „Mes nežinome, kiek mums dar liko – trys metai ar trisdešimt- gyvenkime kokybiškai,  nesislėpkime, nebijokime atsiskleisti ar išsiskirti iš aplinkos“, – kalbėjo  „Švyturio“ arenoje Klaipėdoje  J. Janus ir pasidalijo savo ateities idėja – jos mados namuose „Julia Janus“ bus kuriama kolekcija vyrams ir, gal būt,  gims panašus projektas…

Julia Janus - concept store Logo 2013

Šv. Pranciškaus onkologijos centro direktorė  Aldona Kerpytė  šiandien taria pačius nuoširdžiausius žodžius, Jums – visiems- bendražygiams ir dosniai besidalijantiems:
Centro  darbuotojų, onkologinių ligonių ir  savanorių vardu dėkoju, kad padedate sutvirtinti sergančiųjų viltį – teikti taip reikalingas nemokamas paslaugas. Mūsų gyvenime reikia įvairių spalvų, kad dangus nebūtų tamsus. Draugų ir bendražygių palaikymas yra stipresnis už vaistus ir mūsų baimes bei skausmus.  Dėkojame kiekvienam, kuris vienijasi dėl mūsų tikslo – ink „švento džiaugsmo“ , linkime gausių Dievo dovanų kiekvieno asmeniniame gyvenime“.

  Nijolė Raudytė