Dailės terapija

Kviečiamos dalyvauti onkologine liga sergančios moterys, patiriančios įvairius išgyvenimus, bandančios susivokti savyje, ieškančios pokyčių, išeities ligos situacijoje, norinčios rasti bendrystę.

Dailės terapijos sesijas ves Irena Baltiejienė, dailės terapeutė, LSMU ir VDA Dailės terapijos studijų programos absolventė.

Dailės terapijos procesą grindžiu humanistinės psichoterapijos principais. Terapijos metu sukuriamos ekspresyvumą skatinančios sąlygos, kad žmogus jaustų paramą, būtų stimuliuojamas jo asmenybės augimas, tobulėjimas ir gijimas. Šio proceso metu piešiama, tapoma, lipdoma… improvizuojama – vyksta nuolatinis judesys. Laikomasi nuostatos, jog didžiausia pagalba yra nuoširdžiai įsiklausyti į žmogų, parodyti pagarbą jo gebėjimams pačiam surasti atsakymą.

Dailės terapijoje nereikia mokėti piešti. Čia svarbiausia procesas, o ne siekis sukurti vertingą kūrinį. Meniniai gebėjimai nevertinami – kiekvienas gebame keverzoti, taškytis dažais, lieti spalvas ar minkyti molį, plastiliną…

Nuotraukų galeriją galite peržiūrėti čia:

Nuotraukos Irenos Baltiejienės

Susitikimai vyks Šv. Pranciškaus onkologijos centre (Savanorių g. 4, Klaipėda), trečiadieniais, 1700-1900 val.

Planuojame pradėti spalio 25 d.

Terapijos ciklas – 10 susitikimų. Dirbsime uždaroje 8 dalyvių grupėje. Priemonės bus suteiktos.

Registruotis galima iki 2023-09-29 el. p. baltiejieneonkocentras@ gmail.com, tel. pasiteiravimui +37060638262. Užsiregistravusioms bus suteikta detalesnė informacija bei aptartos dalyvavimo grupėje galimybės.

Žmogaus protas yra linkęs slopinti neigiamas emocijas. Tik išgyvenus pyktį, baimę, skausmą, sielvartą… ateina palengvėjimas – šie jausmai yra tarsi tunelis, kuriuos reikia pereiti, kad atrastum vilties.