• PLAUKŲ NUKIRPIMAS.
  • PERUKO PRITAIKYMAS.
  • DEKORATYVINĖS KOSMETIKOS TAIKYMAS.  
  • GALVOS APDANGALŲ GAMYBOS PAMOKĖLĖS.  

Šios paslaugos teikiamos tik po individualaus pokalbio, todėl reikalinga išankstinė registracija (te. 8 46 433010, el. p. onkocentras@gmail.com)         [hr]

Psichologiniai kūniškumo aspektai ligos akivaizdoje.   Asta Libikienė,   klinikinė psichologė

Nors visuose mūsų gyvenimo reikaluose mes visuomet dalyvaujam kūniškai, panašiai kaip nepastebime oro,  kuriuo kvėpuojame, kol jo nepritrūkstame, taip ir mūsų kūnas kaip objektas yra nepastebimas (jis yra neįsisąmoninamas) kol kažkas nepasikeičia. Tokių pokyčių priežastimi gali tapti vėžio liga. Jo gydymas dažniausiai sukelia fizinius pokyčius ir atkreipia dėmesį į savajį kūną dažnai su nerimu dėl išvaizdos ir baime prarasti moterišką grožį.

 „Kai išdrįsau pažvelgti veidrodyje į save, kilo vienintelis klausimas: „Kas ši moteris?“  Laima

Daugumai moterų po operacijos tenka vėl „atrasti save” – pamatyti savyje gyvybingą, patrauklią, stiprią ir moterišką asmenybę.Kiekvienos paieškos yra unikalios ir nepakartojamos bei priklausomos nuo ankstesnės moters gyvenimo patirties. Prisitaikymo kelias visuomet daugialypis ir sudėtingas.

Pirmiausia tenka kūrybiškai prisitaikyti prie daugiau ar mažiau apribotų kūno galimybių, sumažėjusių jėgų ir padidėjusio nuovargio.

„Iš pradžių labai pykau, kad nieko nebegaliu, nebesuspėju. Kūnas manęs nebeklausė… Tik daug vėliau išmokau pati į jį įsiklausyti.“   Nijolė

Siekiant suprasti, įvertinti ir priimti savo išvaizdos pasikeitimus kiekvienai moteriai labai svarbios yra aplinkinių žmonių reakcijos. Visai mūsų kultūrai ir laikmečiui yra būdinga tai, kad save vertinti esame labiau linkę pagal savo išvaizdą („kaip aš atrodau“), o ne pagal vidinį jausmą („kaip save jaučiu“). Vėžiu susirgusios moterys dažnai labai jaudinasi dėl savo fizinių pasikeitimų gydymosi eigoje (plaukų nuslinkimo, svorio pokyčių, odos pokyčių ir pan.) Natūralus yra noras apsaugoti savo asmenines ribas nuo nepageidaujamų svetimų žmonių, pažįstamų, bendradarbių žvilgsnių, nuo nepageidaujamų apkalbų. Mūsų visuomenė dar labai iš lėto kaupia naujas žinias apie vėžio gydymo galimybes bei keičia supratimą apie vėžio ligą visumoje.

Reikšmingiausiu moteriškumo ir patrauklumo vertintoju dažniausiai pasirenkamas artimas draugas, sužadėtinis, sutuoktinis. Moteris visada nori išlikti patraukli sau ir savo vyrui. Ji nori būti gera motina, įdomi pašnekovė, originali asmenybė. Mylimojo elgesys gali nuraminti, padrąsinti, leisti pasijusti saugiai, o neigiama pastaba arba teigiamos reakcijos stoka gali labai ilgam nuliūdinti ar įskaudinti.

„Aš gydymosi metu nepraradau moteriškumo jausmo tik dėl to, kad jo apkabinimai ir bučiniai vis primindavo, jog jam esu graži ir patraukli“.   Sigita

 Ieškodamos dalelės supratimo, palaikymo ir saugumo  užgriuvusių gyvenimo pasikeitimų sūkūryje daugelis moterų atsigręžia į panašias į save moteris. Panaši ligos patirtis, seserystės išgyvenimas ir pasidalinimai praktiniais išvaizdos puoselėjimo būdais (skarelių rišimo, perukų parinkimo, makiažo subtilybių, rūbų derinimo ir pan.) gali labai praturtinti ir sustiprinti moteris, padėti išskleisti jų neišsenkamus kūrybiškumo syvus.